סיור קולינרי בצפון הארץ – חוויה של טעם מקורי

צפון הארץ מושך את העין ואת הלב וישראלים רבים עושים את דרכם אליו בכל הזדמנות, כדי ליהנות מהנופים המופלאים בכל עונה, משדות ירוקים, מאטרקציות ופעילויות, כפרים דרוזים או צ’רקסים מרתקים, וכמובן מטעמים בלתי נשכחים.

לשמחתנו, החך הישראלי לא מפסיק להפתיע ורוצה עוד ועוד חידושים, דבר שמביא את מיטב היצרנים והבשלנים לייצר עבורנו קשת רחבה של מאכלים, מסורתיים, אותנטיים או כאלה שהגיעו אלינו מארצות רחוקות ומעודד את התושבים הצפוניים, גם כאלה שאינם טבחים מקצועיים, לפתוח את ביתם למבקרים ולהציג מטבחים מגוונים וטעמים מסקרנים של עדות ותרבויות שונות.

מסע אל טעם של פעם

בשנים האחרונות התפתחה בארץ תרבות קולינרית מעניינת, שגורמת לנו לשוב אל העבר ולחפש אחר טעם של פעם. אחרי אין ספור טיולים בעולם, טעימות ממגוון תרבויות ויצירת היצע מטורף של אוכל עולמי, בסופו של דבר, כולם מבינים שבארץ יש לנו מכל טוב וצריך רק למצוא את המקום הנכון שבו אפשר לקבל חוויה אחרת, שמזכירה טעמים מהעבר, שמחברת אותנו אל ההיסטוריה שלנו אך גם פותחת אותנו להיסטוריה של עמים אחרים. אחת הדוגמאות הטובות לכך הם הכפרים והישובים הערביים בצפון, אליהם אפשר להגיע ולהתקבל תמיד בזרועות פתוחות וראות איך ממש מתחת לאף שלנו, קיים האוכל הנפלא ביותר בעולם. אגב, גם חלק מבעלי הצימרים ובתי ההארחה הביתיים עושים עבודה מצוינת בשימור המסורת, כשהם מעלים על שולחנם ממיטב התוצרת הצפונית, ריבות ביתיות מפירות מקומיים, גבינות שהם עושים בעצמם, ביצים אורגניות של תרנגולות חופש שגדלות בחצרות ביתם ושמן זית מבית בד מקומי.


אוכל גלילי

הצפון שופע מקומות נפלאים לטייל בהם אך האוכל שמאפיין אותו (ולכל הדעות הינו חלק בלתי נפרד מטיול מוצלח) מהווה הזדמנות נהדרת לפגוש אנשים מעניינים, להכיר תרבויות, בעלי מלאכה וחומרי גלם מיוחדים ולשמוע סיפורים אנושיים שכל אחד מהם חושף גם טעמים ייחודיים שהגיעו שעברו במשך דורות. אזור הגליל הוא ללא ספק כר של הזדמנויות רחבות לפגוש ולטעום תוצרת מקומית אמיתית, שגדלה וצומחת בצפון, בכפרים, בקיבוצים ואף בגינות ירק פרטיות. זה כמו לאכול את התפוחים של רמת הגולן ישר מהעץ, כמו לקטוף את הזעתר בגליל התחתון וכמו לטעום את הכנאפה והחומוס הגלילי האותנטי בנצרת ולדעת שאתם אוכלים את הדבר האמיתי, המקורי, זה שאכלו תושבי הצפון מאז ומתמיד.

סיור קולינרי הוא ללא ספק דרך שונה ומיוחדת לחגוג יום הולדת או יום נישואין, לקיים יום כייף וגיבוש לעובדים או לארגן מפגש משפחתי חוצה דורות ואין כמו אזור הצפון כדי לעשות זאת באופן ייחודי וקסום יותר. 

שתפו חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסיורים המובילים שלי

לקוחות ממליצים