שוק הכרמל, המקומות שכדאי להכיר!

זה לא סוד ששוק הכרמל כל העת מתחדש. בכל ביקור, גם אם נעשה בהפרש של כמה שבועות בלבד, תגלו מקומות חדשים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם. שוק הכרמל הוא גם המגוון קולינרית מבין כל השווקים בארץ והוא אחד הדינמיים שיש. מה שמיוחד בשוק הכרמל הוא היצירתיות שתמצאו בשפע, המון רעיונות קולינריים צומחים על הקרקע הפורייה של השוק הזה – בטבורה של תל אביב.

אז איפה לבקר ומה לאכול?

זו שאלת מיליון הדולר. נקדים ונאמר שביקור אחד כנראה לא יספיק ושמאוד מומלץ לצאת בליווי מדריך מקצועי כדי לחוות היטב את ועמי השוק אחרי שמישהו מוסמך כבר עשה סינון ראשוני. חבל ליפול על ביסים בינוניים ומטה בגן העדן הגסטרונומי הזה.

שוק הכרמל, המקומות שכדאי להכיר!

תאילנדי בשוק:

כבר מזמן הוגדר שוק הכרמל כתאילנד הקטנה. מסעדות תאילנדיות ודוכני רחוב על טהרת הקולינריה המגוונת של מחוזות תאילנד השונים צצו והפכו בין רגע לפופולריים מאוד. את האוכל התאילנדי בארץ הכרנו עד לפני כמה שנים בעיקר במסעדות מפונפנות פחות או יותר, אך מאז שכמה נפתחו בשוק כבר אפשר לדבר במושגים את אותנטיות וטעמים נאמנים למקור עד כמה שאפשר.
נמנה את גברת קוטייאו, איסאן ונינג תאי בין מבשרות הגל התאילנדי בשוק הכרמל.
כל אחת שונה בטעמים ובמנות (יש כמובן גם מן המשותף) ובשביל לטעום את כולן תצטרכו להגיע כמה וכמה פעמים.

פיצה בשוק:

עדנה יש גם למסעדות הפיצה שצצו בשוק. החיבור טבעי ומתבקש – אוכל מהיר, דהיינו מכינים מהר ואוכלים מהר (אם כי ההתפחה אורכת ימים), שאפשר לקחת גם לדרך, לנעוץ שיניים ולהמשיך ליעד הבא.
פיצה היא גם המכנה המשותף הרחב ביותר כך שמדובר בהצלחה. בין הפיצריות שיש כעת בשוק הכרמל אפשר למנות את פיצה דיברסו הנפוליטנית בסגנונה, את by bocca bocca, את Pizza85 ועוד.

אוכל מקסיקני בשוק:

אחרי שממה של ממש בתחום המקסיקני בארץ, מגיע האוכל הצבעוני והמתובל הזה דווקא לשוק הכרמל. האמת, החיבור מתבקש, מדובר במטבח עשיר בטעמים ואין כמו השוק לספק את חומרי הגלם הנכונים, מאבוקדו דרך ליים ועד פלפלים חריפים. את התשוקה המקסיקנית תוכלו לטעום בתחנות רעננות כמו לוס גרינגוס, לוס ברנינג טאקוס, La Esquina, ויוה מקסיקו.

מסעדות שף בשוק:

רוב מסעדות השף בשוק הכרמל אומנם לא חדשות אך הן בהחלט שומרות על יציבות של שנים ואף מתפתחות ומוכיחות מעל הכל שקולינריה טובה אפשר למצוא בכל מקום. ומה יותר נכון מהחיבור של חומרי גלם עונתיים וטריים לבין הצלחת שלנו? מנזר, M25, השומר 1, הבסטה פעילות ושוקקות ומבטיחות את הביסים הכי טובים שאפשר לדמיין.
מסעדות מכל העדות: שוק הכרמל מקבץ בתוכו מסעדות מכל העדות והזרמים, כך אפשר למצוא בוריקות, אוכל מרוקאי, מאפים גיאורגיים, קבבים טורקיים ורומניים, שניצל בחלה בשישי, פיתות מלאות בכל טוב, אוכל ביתי טוב וטרי ודליקטסים נוספים.

איך יודעים מה לבחור ולאן ללכת? 

כדי להעמיק ולטעום מומלץ לצאת לסיור קולינרי של השף, המסעדן ומבקר המסעדות גיל להב. לעוד מידע על סיור אוכל בשוק הכרמל שלא הכרתם.

שתפו חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסיורים המובילים שלי

לקוחות ממליצים