שוק הכרמל

אחד מהדברים היפים בשוק הכרמל זה שיש בו הרבה טרנדיות מתחדשת ופיתוחים של אנשי אוכל שמתחילים עם מקומות “פופ אפ” זמני ולאחר מכן עוברים לדוכן ו/או מקום גדול יותר. כל הזמן יש הפתעות שחלקן משובחות באמת, מקומות של אוכל אסייתי ותאילנדי לדוגמה שמעבירים את החוויה האותנטית של ארץ המקור שלהם בצורה מושלמת.
כמעט כל טרנד חדש שמגיע לת”א, מתחיל ונמצא בשוק.
זה בנוסף למוסדות הוותיקים והמצטיינים בשוק.

שוק הכרמל

הצטרפו לסיורים שלי בשוק הכרמל!

מה מייחד את שוק הכרמל מהאחרים?

נתחיל בשורה התחתונה – מהרו לסייר בשוק הכרמל מכיוון שמדובר בשוק דינמי ושוקק שמשתנה ללא הרף, ואם זה לא מספיק הרי שלעיריית תל אביב יש תוכניות גרנדיוזיות עבור השוק המפתיע הזה כך שלא בטוח שהוא לא ישתנה לגמרי בעתיד.

שוק הכרמל הוא כבן 100 שנים והוא השוק הגדול ביותר בתל אביב. הוא גם המעניין ביותר בעיר ואולי גם בארץ בזכות המגוון שיש בו – לא רק פירות וירקות אלא גם בגדים, כלי בית, מעדניות, מאפיות, בתי אוכל ועוד. אחד היתרונות של שוק הכרמל הוא שיש בו דברים שמצטיינים קולינרית, בהשוואה לשווקים אחרים, בזכות יצרנים קטנים וחנויות מיוחדות.

שוק הכרמל הוא שוק פתוח וכיפי, עם צבעוניות, רעש ואותנטיות. ויש כמה תחנות חובה שהן בין הטובות ביותר בתחומן. בין היתר פועלות בשוק כמה קצביות איכותיות, חנויות דגים, יצרנים של דגים ועוד מיני חנויות לממכר חומרי גלם משובחים.

לצד שני סניפים של כרמלה שמספקים את כל תוצרת השוק במשלוחים, יש מוסדות ופנינים שאי אפשר למצוא במקום אחר כמו מסעדת הבסטה והמנזר. יש בשוק בתי אוכל שמתמחים בבשר, בדגש על קבבים, בבוריקה, במאפים וגם כאלו המציעים חגיגה של אוכל, אלכוהול ומוזיקה שמחה.

לצד המוסדות הוותיקים והיציבים יש התחדשות תמידית. במסגרת השינויים מתפתחת בשוק מגמה של אוכל אסייתי ויש כמה מקומות חדשים. שוק הכרמל הוא בהחלט המקום לאכול בו אוכל תאילנדי מוצלח ואותנטי.

יש לקחת בחשבון את הדינמיות: שוק הכרמל הוא גועש ויש לו רצון להתחדש ולהמציא את עצמו מחדש, הוא לא רק מתויר אלא שוק המיועד לאנשים שמבינים באוכל. חלק גדול מהמקומות נמצא ברמה קולינרית גבוהה וזה בהחלט יתרון בולט על פני שווקים אחרים בארץ.

לצד היתרונות חשוב להבין כי השוק עובר שינויים ואת מקומם את דוכני הפירות והירקות המסורתיים מחליפים דוכנים ומסעדות שוק קטנות של אוכל שגם ביניהם יש תחלופה גבוהה. תוסיפו לזה את התוכנית האסטרטגית המושקעת של עיריית תל אביב לקלף את השוק לגמרי ולהקים משהו יותר מפונפן ותבינו כי יש חשש שחלק מהאותנטיות של שוק הכרמל תלך לאיבוד.

עשינו לכם חשק?

חשוב להזדרז ולהגיע לסיור בשוק הכרמל לפני שהוא משנה את פניו. הצטרפו למסע מרתק עם השף והמסעדן גיל להב. זה לא עוד סיור טעימות אלא חוויה קולינרית עמוקה הכוללת את הפינות מיוחדות שיש בשוק הכרמל, סיפורים מאחורי הקלעים, נקודות סודיות ועוד.