הכירו אותי – אני גיל להב

שף, מסעדן, בעלים של קונדיטוריה וקייטרינג בוטיק בעבר, מבקר מסעדות ויועץ קולינרי.

מאז ומעולם הייתה בי אהבה ותשוקה עצומה לכל הקשור במטבח ובאוכל טוב. אבל טוב באמת! לחומרי גלם מצוינים ולבעלי מקצוע מצטיינים.
את האימונים הראשונים שלי בבישול עשיתי במטבח של אמי, בשכונת התקווה, כשאת המיונז הראשון שלי הכנתי בהצלחה לפני שמלאה לי שנתי הרביעית. אני מסוגל להבדיל בין בשר טחון במכונה לכזה שנקצץ בעבודת יד בעיניים עצומות, אין לי שום בעיה לזהות בשומת תבלינים מקילומטרים ואני לא מתפשר על כל מה שלא מדיף ניחוחות של טריות ואיכות. כזה אני.

משנת 1987, במשך 30 שנה, אני תר בכל המדינה אחר חומרי גלם ואוכל רחוב מצטיינים ועושה זאת בתשוקה.
בשנת 2000 התחלתי לערוך סיורים קולינריים לאנשי מקצוע מהשורה הראשונה בישראל, כדוגמת צוות מסעדת מול ים, שאול אברון מיועזר, רותי ברודו מקבוצת R2M הכוללת את הקופי בר, בראסרי, הוטל מונטיפיורי ועוד רבים מהמקצוענים בתחום המסעדנות בישראל. לשמחתי הרבה הצלחתי לרגש אותם פעם אחר פעם וזה לא דבר של מה בכך, כשמדובר בשפים שחיים ונושמים את תחום הבישול ברמה הגבוהה ביותר בחיי היומיום שלהם.
החל משנת 2006 אני חוקר ביסודיות את נצרת הקולינרית – את חומרי הגלם שלה, את אוכל הרחוב שלה, את האוכל בבתים של תושביה ואת המסורת המרתקת בת מאות השנים שלה.

הפכתי למומחה מס’ 1 בארץ לסיורים קולינריים בנצרת.

בכל הזדמנות יצאתי לתור אחר אותם טבחים עילאיים, ספקי חומרי גלם מצטיינים, חנויות נסתרות, ומסעדות שמעניקות חוויה מרגשת לסועד. חלק מאותם מקומות חלקתי עם קוראי וגולשי בפורומי אוכל, בבלוגי האישי, בטור ביקורת מסעדות קבוע ובפינות ברדיו; לעיתים נטלתי עימי למסע חברים טובים, כתבי אוכל ושפים מהשורה הראשונה. עכשיו, הגיע תורכם.

אני מזמין אתכם לחלוק איתי את תשוקתי הגדולה לאוכל טוב ולגלות כי ארצנו היא אכן ארץ זבת חלב ודבש. מצפונה עד דרומה, סרקתי עבורכם את הארץ ומצאתי את המשובח ביותר, ביסים דשנים של הטוב ביותר שיש לה להציע.

תבואו רעבים ואחרי צום !

גיל להב.
מומחה לסיורים קולינרים