צ’ולנט בבני ברק

מה הופך את סיר הצ’ולנט במסעדה בבני ברק למקרב לבבות ולמחבר משפחות וחברים? מהם סוגי הצ’ולנט שאוכלים בבני ברק? מתי כדאי לאכול צ’ולנט ואיפה? כל מה שצריך לדעת על התבשיל האשכנזי המהביל

המילה צ’ולנט מקפלת בתוכה עולם שלם של טעמים, תרבות, הווי, דת ואנשים. בני ברק היא ללא ספק המקום לאכול בו צ’ולנט ובייחוד בערבי חמישי (ערב שישי בפי המקומיים), אז יוצאים בחורי הישיבה לרחובות ונהנים מבילוי לילי, שאוכל הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה.

ערבי חמישי הם הזמן המומלץ ביותר לצאת לסיור תרבותי מעיניים מקומיות בהובלת אברך, הכולל טעימות מובחרות ומגוונות. זו הזדמנות פז לטעום צ’ולנט אשכנזי כהלכתו, כזה שממלא, מחמם ומשביע. מה הפך את הצ’ולנט לסמל קולינרי של בני ברק? לצד קיגל, הרניג וכבד קצוץ ? מדובר במנה משביעה וזולה, מחממת ומנחמת, שאפשר לבשל בסירי ענק במשך שעות מבלי לדאוג, כזו שיש בה את כל אבות המזון ואפשר להאכיל בה סועדים רעבים רבים. אגב, בשנים האחרונות המאכל כה פופולרי עד שאפשר למצוא אותו כמעט בכל פיצוציה בכל קרן רחוב.

צ'ולנט בבני ברק

לרוב יש צ’ולנט עוף ויש צ’ולנט בשר בקר. האחד קל יותר לעיכול והשני, ובכן, ממלא ומכביד יותר אך גם עסיסי ועשיר יותר בטעמים ובמרקמים. בשנים האחרונות נכנסו לתמונה גם סירים עם צ’ולנט צמחוני. יש סועדים, בהם גם חרדים, שבחרו לעזוב את חיק הבשר והקישקע אבל לא מוותרים על הטעמים העמוקים ועל הצבע הענברי של התבשיל שעובר מדור לדור במשפחות אשכנזיות רבות.

יש כמה בתי אוכל ברחבי בני ברק המגישים צ’ולנט, רובם ותיקים כך שלא השתנה בהם דבר וחצי דבר כבר עשרות שנים. ואולי טוב שכך. בערבי חמישי תזהו את המקומות האלו לפי התור המשתרך בחזית וגם בפנים. לרוב הפורמט דומה – נכנסים פנימה, עומדים בתור עד שמקבלים קערת צ’ולנט מהבילה, מחפשים מקום פנוי או אפילו אוכלים את התבשיל הסמיך בעמידה. צעירי בני ברק נוהגים לפתוח שולחן וכבר להעביר על קערות צ’ולנט כמה שעות של שיחה וצחוק. בין אם הביקור קצר או ארוך, בסוף כולם חולפים על פני הקופה ומשלמים על מה שאכלו ושתו.

לרשימת המסעדות המומלצות בבני ברק

סקרנים לדעת איזה צ’ולנט הכי מומלץ בבני ברק בליל שישי? מוזמנים להצטרף לסיור קולינרי מעמיק ומלא בטעימות רבות נוספות ובסיפורים מרתקים שמפיק גיל להב – שף, מסעדן, מבקר מסעדות ומומחה לסיורים קולינריים בארץ ובעולם ובהובלת אברך מקומי שחי את השטח. גיל חוקר כבר יותר מ-30 שנה את הביס המושלם בכל מיני שווקים ויעדים ויודע להוביל בתחנות המוצלחות ביותר, תוך סיפורים על אורח החיים החרדי, הזרמים השונים, כשרויות, מעדניות ובתי אוכל מומלצים, מנהגי השבת ועוד.

שתפו חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסיורים המובילים שלי

לקוחות ממליצים