מסעדות ואוכל בנצרת

לא רק אוכל רחוב – המסעדות בנצרת תופסות תאוצה

נצרת, שהיא ללא ספק הבירה הקולינרית האותנטית של ישראל, שופעת באוכל טוב. מכל פינה עולים הריחות, ובלוטות הטעם מתעוררות לנוכח ההיצע האדיר של הבשר, המאפים, החומוס והתבלינים. העיר ידועה בשוק האותנטי והמזמין שלה, בחומוסיות המשובחות והמצוינות שבה, בחנויות התבלינים והירקות, דוכני הפירות, בתי הקפה המלאים במיני מתיקה ערביים אסליים, בחלבה ובטחינה שאין שני להם ובבבתי המלאכה המייצרים חפצי האמנות והחרס המעטרים את הרחובות. העיר מציעה מגוון ענק וזה עוד מבלי שדיברנו על המסעדות שבה, אלה שבאים אליהן במיוחד ואפילו מזמינים מקום.

יעד תיירותי מפתיע

בשנים האחרונות, העיר התיירותית והמיוחדת בישראל, מציעה גם מקומות לינה במלונות בוטיק וגסט-האוס ציוריים, דבר הגיוני בהחלט מפני שאי אפשר לחוות את כולה בשעות ספורות ולמי שמעוניין לחקור אותה לעומק, נדרשים אפילו יומיים במקום. עובדה זו, בשילוב התפתחות החך המקומי, הביאה לפתיחה של מסעדות בנצרת, שמציבות אותה ברף הזהה למסעדות יוקרה. תושבי נצרת נחשבים לאניני טעם של ממש, ובעוד שבביתם הם מקבלים את האוכל המפואר, הטעים והטוב ביותר, כאשר הם יוצאים לבילוי, הם מצפים לקבל את הטופ שבטופ. את זה יודע כל בעל עסק בנצרת ולכן, המנות המוגשות בחלק מהמסעדות הן לא פחות ממצוינות, יצירתיות ומיוחדות.

מה מציעות המסעדות בנצרת?

נצרת מתאפיינת במסעדות על בסיס מזרחי ערבי, הרבה שיפודיות, מסעדות דגים וחומוסיות שמציעות גם מנות בשר ושווארמות מהטובות בארץ. בנוסף, ישנן גם מסעדות יוקרתיות המציעות מגוון עשיר של מטעמים מהמטבח הערבי ושפע של סלטים טריים המורכבים מירק גלילי ייחודי וכן מסעדות חדשות שצצו לאחרונה ומגישות חוויה שונה, בטעמים ובסגנון. הקונספט החדש, הכולל גם מסעדות שאינן על טהרת המטבח הערבי, אולי עדיין מוטל בספק אך אם מביטים על התחרות שקמה בעיר, מבינים שהיא עשתה רק טוב למטבח האותנטי. העיר מלאה במה שהמקומיים מכנים, ‘מסעדות של אמצע הדרך’, כאלה שהם מגיעים אליהם כדי לחוות אוכל טוב ואיכותי, אם בזמן הפסקת הצהריים ואם בבילוי הערב. מאחר וחוזקה הגדול של נצרת הוא בחומרי הגלם הגליליים המשובחים, אין זה מפתיע שהאוכל שיוצא תחת ידיהם של השפים בעיר (ותתפלאו, לא כולם שפים מקצועיים אבל לעשות אוכל טוב, הם בהחלט יודעים) הוא נהדר.