כיכר המעיין בנצרת

אזור כיכר המעיין בנצרת הוא אזור מקסים לטייל בו באווירה שממש מזכירה יעדים בחו”ל. הכיכר נקראת על שם המעיין, שלפי המקורות, כשמרים (מריה, אימו של ישוע) הלכה לשאוב בה מים מהבאר, נגלה אליה המלאך גבריאל ובישר לה שהיא עתידה להיכנס להריון מרוח הקודש. כבר התחלה מרתקת לצאת ממה לסיור מלא עניין.

על בסיס המעיין קמה כנסייה קטנה ויפה בשם כנסיית המעיין שזכתה גם בשמות כנסיית סנט גבריאל, כנסיית הבשורה הקטנה והכנסייה היוונית אורתודוקסית. חשוב להבין כי הזרם היווני אורתודוקסי הוא הזרם ששלט בעיר נצרת מבחינה פוליטית עד לפני כמה שנים, ואילו משנת 2015 עברה העיר מהפך והשליטה הפוליטית בה עברה למוסלמים בעיר. עם זאת, מדובר בעיר שהיא פסיפס מרתק של עדות ודתות ובטוח לגמרי לטייל בה בכל עת.

כיכר המעיין נצרת

כיכר המעיין היא פיאצה יפהפייה בניחוח בינלאומי עם שני שבילים שיוצאים ממנה, אחד מהם מוביל לכיוון כנסיית הבשורה הקתולית שבנויה על הבית של מרים, ששם לפי האמונה של הקתולים, קיבלה מרים את הבשורה על ההתעברות ולא במעיין. נוצרי באמונתו יחיה…

הפיאצה משופצת ומושקעת ופועל בסביבתה מתחם קולינרי שוקק ומשגשג עם מסעדות שהפכו למוסדות כמו ביאת – בית קפה, בר ומסעדה – בהובלת שף שעבד בכל המסעדות הטובות בתל אביב. בצמוד לביאת יש את אוורה שהיא טברנה יוונית, ולידן עוד כמה מסעדות וברים שבשגרה קשה למצוא בהן כיסא פנוי בסופי שבוע.

יש בכיכר חנות מזכרות שבנויה מעל בית מרחץ רומאי מלפני 5,000 שנים, הוא שלם ויפה ואפשר לבקר בו.

בפיאצה עצמה ניצב בדצמבר ובינואר עץ האשוח הגדול ביותר במזרח התיכון ורבים מגיעים להצטלם לידו ולחוות את האווירה המיוחדת בעיר סביב חג המולד. בכיכר המעיין אפשר למצוא בשורה לא רק מבחינה דתית אלא גם מבחינה קולינרית, למשל לאכול במסעדת השיפודים שבה הומצא העראייס הראשון בארץ.

כיכר המעיין והאזור שסביבה מלא באנרגיה, חיי לילה תוססים, מוזיקה ותחושת חופש. נעים ללכת בסמטאות ולהתרשם מהקסם הייחודי.

אם אתם אוהבים להעמיק, לטעום ולחוות – גיל להב, מומחה לסיורים קולינריים בנצרת (וביעדים נוספים בארץ ובחו”ל), יוביל אתכם בין סודותיה הקולינריים של חלקת גן העדן הקולינרי נצרת, כולל גילוי אוצרות, מפגשים וסיפורים ייחודיים. לפרטים על הסיור לחצו כאן

שתפו חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסיורים המובילים שלי

לקוחות ממליצים