מסעדה חלבית בבני ברק

בבני ברק יש העדפה ברורה למסעדות בשר אך גם מקומן של המסעדות החלביות לא נפקד, בדגש על אלו המגישות אוכל קליל כמו סלטים, מאפים, טוסטים, פיצה או פסטה. מה מהם נפגוש בסיור טעימות מודרך דרך עיניים מקומיות?

במפתיע או שלא – כל המסעדות בבני ברק הן כשרות למהדרין. ככאלו החלוקה די דיכוטומית למסעדות חלביות ולמסעדות בשריות, אבל במעדניות שבהן מוכרים אוכל מוכן ארוז לקחת תוכלו לחוות את שני העולמות, מגבינות ומאפים חלביים ועד מנות בשריות מכל סוג וסגנון.  

כמו ביתר הארץ, גם בבני ברק רוב המסעדות הן בשריות, אך יש גם כמה מסעדות חלביות מומלצות בבני ברק. מה מגישים בהן? זה תלוי במה המסעדה מתמחה. יש מפיצריות ומאפיות ועד מסעדות כריכים, פסטה, בייגל בשלל ממרחים ומילויים, סלטים, פשטידות, כיסונים ממולאים תפוחי אדמה או גבינה, עוגות וגם אוכל רחוב כמו פלאפל וטוסט, ועוד. במעדניות כמובן יש מכל השפע של המטבח היהודי הכשר.

שווה במיוחד להתעכב על המלך הבלתי מעורער של המטבח המקומי בבני ברק – קוגל. יש ההוגים קיגל או קיעגל ויש סוגים שונים של המאכל המנחם והאהוב. קיגל זו בעצם פשטידה הנאכלת בקרב יהודי אשכנז ומזרח אירופה, העשויה מאטריות או מתפוחי אדמה (יש אפילו סוגים נוספים, עליהם תגלו בסיור הטעימות). מקור השם הוא בגרמנית ופירושו כדור בשל צורתה העגולה של תבנית הקיגל. היום כבר תמצאו בבני ברק צורות הגשה שונות – ממלבנים ועד מאפים אישיים וגם בטעמים שונים – ממפולפל ועד מתוק. אומנם הקיגל הוא במקור פרווה, אם כי יש כבר קיבל בשרי או חלבי, אך מקובל לאכול אותו לצד גבינות או שמנת חמוצה.

לרשימת המסעדות המומלצות בבני ברק

אז איפה אוכלים סוגי קוגל בבני ברק ובכלל איפה אפשר לחוות אוכל אותנטי ברחבי בני ברק? במסגרת סיור תרבותי בהפקת גיל להב ובהובלת אברך תושב העיר. זהו מסע דילוגים בין כמה תחנות מעיניים מקומיות הכולל טעימות מגוונות, סיפורים ומפגשים מקומיים.

בין מנה למנה ובין תחנה לתחנה שומעים סיפורים מההווי המקומי ממי שחי ביום-יום את בני ברק. הסיור כשר כמובן ואפשר לטעום בו כמה מהעולמות הקולינריים הייחודיים שיש לבני ברק להציע. את הסיור הקולינרי המעמיק מפיק גיל להב – שף, מסעדן, מבקר מסעדות ומומחה לסיורים קולינריים בארץ ובעולם והוא נערך בהובלת אברך תושב בני ברק. גיל חוקר כבר יותר מ-30 שנה את הביס המושלם בשווקים וביעדים בארץ ובעולם. הסיור ישלב מידע על אורח החיים החרדי, הזרמים השונים ביהדות, סוגי הכשרות, מנהגי השבת, החיים כאברך, ועוד.

שתפו חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסיורים המובילים שלי

לקוחות ממליצים