טעימות יין- ארומה וניחוחות עשירים בכל טיול

רעיונות לטיולים בארץ יש למכביר, ביניהם טיולים מאורגנים בארץ, סיורי אוכל וטיולים רגליים, בעקבות הסטוריה, תרבות, נופים, ניחוחות ועמים ותרבויות לא מוכרות. אולם יש סוג אחג של טיולים שהוא באמת הדובדבן, או הענב שבקצפת, המותיר טעמים אחרים, ריחות עשירים ושיעור אחד או שניים ביינות. המדובר כמובן הוא איך לא, טעימות יין עיר ביקבים מיוחדים, יקבי בוטיק אקסקלוסיביים, באזורים שונים בארץ, המעניקים ליין מטעם האדמה עליה צומחים הענבים, האוויר ודמיונו העשיר של בעל היקב. טעימות יין- דרך מיוחדת ביותר לחוות את ארצינו.

טעימות יין- סיור יקבים שלא הכרתם קודם לכן.

אחת הדרכים הנעימות לתור את ארצינו היא באמצעות הפעלת חושים נוספים לאלו של שמיעה, ראייה ומישוש. הדובר כמובן על חוש הטעם והריח המאפשרים לנו לספוג ניחוחות של אדמת הארץ והגידולים המיוחדים שבה, הן אם מדובר בטיולי משולב סיורים קולינריים, או סיור יקבים.

לא צריך להיות סומליה, מבין גדול ביין, או אנין טעם במיוחד, ואפילו לא לדעת לאן ללכת: סיורי אוכל או סיור יקבים מוצעים היום על ידי מדריכים מוסמכים לכך, בעלי נסיון רב ועם יכולת פנומנלית להעביר סיפור שלם דרך בלוטות הטעם. גיל להב, מסעדן ותיק, אנין טעם וחובב הדברים הטובים באמת, מקיים זמן רב סיורים המשלבים טעימות של מאכלים מיוחדים של תרבויות ועדות, וכן סיורים עם טעימות יין מיוחד ושונה, סיור יקבים או יקב בוטיק, עם היכרות עם התהליך כולו, הסבר מאל, ומרתק על תהליך גידול הענבים ועד להפיכתם ליין מצוין, וההבדלים בין היינות השונים.

כך תוכלו להתרשם מסוגי יקבים שונים, להבין את ההבדלים בין הזנים השונים של הענבים, ולחוש את העושר והניחוח המכים באף עוד טרם הטעימה.

טעימות יין וחוויה לתמיד

אם חשבתם על יום מיוחד של טיול בארץ, שונה וייחודי, עם הרבה ערך מוסף לצידו, מומלץ לבחור בטיול משולב על סיור ביקבי בוטיק או סיור יקבים במסלול מסוים, שם תוכלו לשמוע הסברים, לחוש את היין המתהווה בחביות המיוחדות, ואפילו לטעום ממש את היין שהופק בבציר האחרון. הטיול הוא טיול מבושם, תרתי משמע, לצד נופים גליליים או אחרים, ועצירות קסומות במקומות שרק מדריך מיומן יכול לדעת עליהם ולהציג אותם בפניכם.

שבת סגרירית בחות? לבשו בגדים חמים, נעלו נעלי הליכה וצאו ליום שכולו חוויה ממש בתוככי ארצנו היפה, עם טעימות יין מיוחדות, וגם ביסים קטנים מהחיים, מתרבויות, ומצמחי תבלין שלא ידעתם קודם על קיומם. רבים לא מודעים לקיומם של יקבי בוטיק רבים הפורים ברחבי הארץ, שם ייננים חובבנים או מקצועיים מפיקים את הבקבוקים שחלקם נדירים ביותר, ואחרים , שמעם נפוץ גם מעבר לים, והם מוערכים ביותר על ידי חובבי היין והדברים הטובים.

שתפו חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסיורים שלי

לקוחות ממליצים