נעים להכיר, אני גיל להב

שף, מסעדן, בעלים של קונדיטוריה וקייטרינג בוטיק בעבר, מבקר מסעדות, יועץ קולינרי ומומחה לסיורים קולינריים בהווה.

מאז ומעולם הייתה לי משיכה עצומה לכל הקשור במטבחים ובאוכל טוב. אבל טוב באמת. אהבה עמוקה לחומרי גלם מעולים ולבעלי מקצוע מצטיינים.

את צעדיי הראשונים בבישול עשיתי במטבח של אמי, בשכונת התקווה. את המיונז הראשון שלי הכנתי בהצלחה לפני שמלאה לי שנתי הרביעית. אני מסוגל להבחין בעיניים עצומות בין בשר שנטחן במכונה לבין כזה שנקצץ בעבודת יד, ואני אבדיל בקלות בין תבלינים שונים על פי הריח – אני מזהה אותם מקילומטרים. לעולם לא אתפשר על פחות מהכי טרי והכי איכותי. כזה אני.

משנת 1987, כבר למעלה מ-30 שנה אני רודף אחרי הביס המושלם, אחרי חומרי הגלם המצטיינים ואוכל הרחוב הטוב המדינה.אני עושה זאת מתוך תשוקה עזה ונהנה מכל רגע.

בשנת 2000 התחלתי לערוך סיורים קולינריים ברחבי הארץ לאנשי מקצוע מהשורה הראשונה בישראל כדוגמת צוות מסעדת מול ים, שאול אברון ממסעדת יועזר, רותי ברודו מקבוצת R2M הכוללת את הקופי בר, בראסרי, הוטל מונטיפיורי ועוד רבים מהמקצוענים בתחום המסעדנות בישראל. לשמחתי הרבה הצלחתי לרגש אותם פעם אחר פעם וזה לא עניין של מה בכך. לא כשמדובר בשפים שחיים ונושמים את תחום הבישול ברמה הגבוהה ביותר בחיי היומיום שלהם.

את הרומן שלי עם נצרת התחלתי בשנת 2006, ומאז אני חוקר אותה ביסודיות לאורכה ולרוחבה – את חומרי הגלם שלה, את אוכל הרחוב שלה, את האוכל במטבחי הבתים  של תושביה ואת המסורת המרתקת שלה שהולכת אחורה מאות שנים.

בכל הזדמנות שנקרית בדרכי אני יוצא לתור אחר אותם טבחים עילאיים, יצרני חומרי גלם מצטיינים, חנויות נסתרות ומסעדות שמעניקות חוויה מרגשת לסועד. את אותן החוויות  אני נוהג לחלוק עם עוקביי  בפורומי אוכל, בבלוג האישי שלי, בטור ביקורת מסעדות קבוע ובפינות ברדיו. מידי פעם בפעם   אני נוהג לצרף אליי למסעות חברים טובים, כתבי אוכל ושפים מהשורה הראשונה.התגובות שלהם תמיד מחממות לי את הלב.

עכשיו, הגיע תורכם.

אני מזמין אתכם לחלוק איתי את תשוקתי לאוכל טוב ולגלות כי ארצנו היא אכן ארץ זבת חלב ודבש. מצפונה עד דרומה, סרקתי עבורכם את הארץ ומצאתי את המשובח ביותר, את הביס המושלם ואת האוכל  הטוב ביותר שיש לה להציע.

הצטרפו אליי לסיור קולינרי שכזה, וכדאי מאוד שתבואו רעבים.

שלכם, גיל להב, שף, מסעדן, מבקר מסעדות ומומחה לסיורים קולינריים.